קריירה שנייה – זה מתאים גם לכם

על פי הערכות כמות האנשים העוזבים את המקצוע שלהם ויוצאים לקריירה שנייה או מתחילים קריירה חדשה אחרי יציאתם לפנסיה, הוכפלה מאז שנות התשעים. עם השינויים הכלכלים והחברתיים לצד ההכרה שעם העבודה והקריירה צריכה לבוא גם ההנאה, שינתה את פני התמונה ואל שוק העבודה החלו לצאת לא רק צעירים אלא גם מבוגרים המחפשים מקום עבודה לקריירה שנייה.

ישנן שלוש קבוצות עיקריות של אנשים הפותחים קריירה שנייה. חלקם מגיעים לחברות כוח אדם בכדי למצוא מקום עבודה חדש, אחרים הולכים בעקבות החלום שלהם או עם מה שעומד לרשותם.

העוזבים מרצון

קבוצה ראשונה של יוצאים לקריירה שנייה הם אנשים המחליטים לנטוש את המקצוע העיקרי שלהם ולחפש מקצוע אחר. אנשים צעירים, בגיל השלושים והארבעים לחייהם, שמיצו את הרעיון לעבוד 13 ו-14 שעות ביום, החליטו לעזוב ולמצוא עבודות בעלות נפח שעות קטן יותר.

הסיבות לעזיבה היו בעיקר שעות עבודה מרובות, מעט שעות עם המשפחה או חוסר תחושת הגשמה עצמית.

הפורשים מחוסר ברירה

כאן מדובר על עובדים במקצועות שמסיבות פיזיות אינם יכולים להמשיך בקריירה הראשונית שלהם ולכן הם פונים לקריירה שנייה. מדובר בעיקר על עבודות כפיים.

הפרישה מהקריירה הראשונית נובעת בעיקר עקב הקושי הפיסי הכרוך בה והרצון למצוא קריירה בה המאמץ הפיסי קטן בהרבה.

הפורשים מגיל

אך אין ספק שהקבוצה המעניינת ביותר היא קבוצת העובדים המבוגרים. לרוב, לאותם עובדים קיים מוסר עבודה גבוה אותו הם מביאים מהקריירה הראשונה. במקרה אחר מדובר על אנשים שהתבקשו לצאת לפנסיה מוקדמת, ומעוניינים לפתוח בקריירה שנייה. לעיתים הם יעשו זאת באופן עצמאי ולעיתים הם יפנו אל חברת הכוונה מקצועית שתעזור להם למצוא עבודה חדשה.

הנסיבות המובילות את שתי הקבוצות האלו הן הרצון להמשיך ולהרגיש רלוונטיים בשוק העבודה המשתנה, הרצון להמשיך לפעול ולעשות ולא פעם הדבר נובע מסיבות כלכליות.

איך מתחילים בקריירה שנייה?

אנחנו בבנפיט חברת קידום מכירות מציעים לכל אותם הנציגים בשלושת הקבוצות הזדמנות לפתוח בקריירה שנייה. המשרות המוצעות בחברת בנפיט, מותאמות לכלל שלושת הקבוצות המצוינות מעלה. כיום 35% מסך העובדים במערך המכירות של בנפיט, הינם עובדים או עובדות שזאת קריירה שנייה עבורם/ן.